ПРАВО НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ

Єнакієвська ОДПІ звертає  увагу громадян на те, що згідно з вимогами статті 5 Закону України від 22.05.2003р. № 889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» платник податку має  право   на податковий  кредит,   при   цьому   він  повинен надати до податкової інспекції річну податкову декларацію.

Витрати, які включаються в податковий кредит, мають бути документально підтверджені фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною чи іншими розрахунковими документами.

До податкового кредиту дозволено включати:
 
- суму коштів або вартість майна, переданих неприбутковим організаціям у вигляді пожертвувань в обсязі, який не менше 2%, але не більше 5% суми загального оподатковуваного доходу платника у звітному році;
 
- суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення, але не більше 1220 грн. за кожен місяць навчання у 2010 році;
 
- сплату страхових внесків страховикові-резидентові за договорами довгострокового страхування життя як за себе, так і членів своєї сім'ї першого ступеня споріднення, але не більше 1220 грн. в місяць. При цьому при страхуванні члена сім'ї першого ступеня споріднення - не більше 50% вказаної суми;
 
- частину суми процентів за іпотечним кредитом, сплачених платником податків, яка розраховується за правилами, визначеними згідно зі статтею10 цього Закону;
 
- суму витрат платника податків на штучне запліднення, незалежно від того, перебуває він у шлюбі з донором чи ні;
 
- суму витрат платника податків з оплати вартості державних послуг, включаючи сплату державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини.
 
При нарахуванні податкового кредиту загальна сума податкового кредиту не може перевищувати суму загального оподатковуваного доходу  платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітну плату.

Якщо у фізичної особи протягом року не було доходу у вигляді заробітної плати, то така особа не зможе скористатися правом на податковий кредит.

Податковий кредит може бути нарахований виключно резидентом, що має індивідуальний ідентифікаційний номер.

Крім того, право на податковий кредит виникає тільки за підсумками року, в якому були понесені витрати. Якщо ж громадянин не скористається таким правом, то на наступні роки право на кредит не переносять.

Річна декларація надається платником податку в строк до 1 травня 2011 року.

Прийом декларацій проводиться з 9 до 18 години в кімнаті 301 за адресою: вул. Щербакова, 136.  

Довідки за тел.: 54726, 27071.
Єнакієвська ОДПІ


Конкурс "Країна сплачених податків"

Новини

усі новини

Опитування

Чи задоволені ви роботою електронного сервісу «Електронна звітність», що функціонує на веб-сайті ДПС України?

Проголосувати