На засіданні Громадської ради – про актуальні питання

В Добропільській ОДПІ відбулося засідання Громадської ради, яке провела  начальник інспекції Сузіна С.А. У засіданні взяли участь голова Асоціації платників податків міста Романенко М.М., представники малого бізнесу,  преси. Присутнім було запропоновано інформацію щодо основних положень Податкового кодексу України. 

Під час обговорення  учасників здебільшого цікавили питання надання податкових канікул для підприємств малого бізнесу, податку на прибуток, збору за першу реєстрацію транспортного засобу, податку на доходи фізичних осіб та інші.

- СПД-фізична особа з 01.01.2011року перейшла зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування. Як сплачувати авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб?

- Підпунктом 177.5.1. п.177.5 ст.177 кодексу передбачено, що авансові платежі податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але в сумі, не меншій, як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

Фізичні особи-підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності цим кодексом, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність, або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці зазначають в податковій декларації також інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємцем. Згідно з підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 кодексу платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені цієї статті, що настануть у звітному податковому році (підпункт 177.5.2.).

- Мати мого чоловіка хоче подарувати мені в 2011 році будинок. Як буде оподатковуватись цей дохід?

- Відповідно до п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу України від 02.12.2010р.  № 2755-VI (далі - Податковий кодекс) кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.

Вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5% відповідно до пункту 167.2 статті 167 Податкового кодексу. 

У Податковому кодексі надано нове визначення терміну членів сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення. Так, відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 кодексу членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Таким чином, дохід, який Ви отримаєте у 2011 році від матері Вашого чоловіка у вигляді подарованого будинку, оподатковуватиметься  за ставкою 5%.
Добропільська ОДПІ


Конкурс "Країна сплачених податків"

Новини

усі новини

Опитування

Чи задоволені ви роботою електронного сервісу «Електронна звітність», що функціонує на веб-сайті ДПС України?

Проголосувати