• Медіа-центр
Ексклюзив від підрозділів ДПА

Податковий кодекс України працює не лише на державу, а й на кожного підприємця та громадянина

У Донецьку Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України сумісно з фахівцями ДПА у Донецькій області проведено семінар  для представників міжнародних перевізників України. Провідні спеціалісти ДПА у Донецькій області знайомили бухгалтерів транспортних компаній держави з новаціями  в обчисленні  та адмініструванні податків, закладеними в Податковому кодексі України.

     Слід зазначити, що питання оподаткування, застосування норм Податкового кодексу сьогодні хвилюють як представників бізнесу та громадськості, так і податківців. Представники податкової служби регіону  в даному напряму ведуть широкомасштабну роз'яснювальну роботу: проводяться семінари, «гарячі» телефонні лінії, інтерактивне спілкування з платниками через форум сайту облДПА. В кожній податковій інспекції регіону створено консультаційні центри, які працюють у подовженому режимі. Податківці на базі кодексу будують принципово нові стосунки з платниками, переходячи від фіскальних методів роботи до впровадження ідеології партнерства.

     Заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб облДПА - начальник відділу контрольно-перевірочної роботи Світлана Волкогон провела ретельний аналіз змін в адмініструванні податків: стосовно видів та термінів податкових перевірок, нового порядку оскарження рішень податкових органів, подачі податкової звітності, нових постанов Кабінету Міністрів України по зустрічних перевірках та порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового та валютного законодавства.

    Ґрунтовна розмова відбулася стосовно податку на додану вартість. Головний держподатковий інспектор відділу масово-роз'яснювальної роботи  управління МРР та звернень громадян Світлана Шахін проаналізувала новий порядок заповнення реєстру та податкових накладних, формування податкового кредиту, зупинилася на переліку документів, який дає право на податковий кредит, умовах відшкодування ПДВ та підставах для позапланової документальної перевірки, питаннях оподаткування міжнародних перевезень та транзиту через територію України.

      Головний держподатковий інспектор відділу масово-роз'яснювальної роботи  Ольга Драч розповіла про перехідний період з податку на прибуток, новий порядок формування доходу та визначення дати його визнання за окремими операціями, склад витрат та порядок їх формування, нове в оподаткуванні поворотної фінансової допомоги, витратах подвійного призначення, відносинах з фізичними особами-підприємцями у другому кварталі 2011 року, про розрахунки в іноземній валюті тощо.

       Ставкам оподаткування та порядку обчислення податку з доходів фізичних осіб, оподаткуванню доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від здійснення господарської діяльності, питанням нарахування зарплати та єдиного соціального внеску, іншим проблемам присвятила свій виступ головний держподатковий інспектор відділу звернень громадян управління МРР та звернень громадян ДПА у Донецькій області Любов Черкашина.

      Слід зазначити, що в ході конструктивного діалогу на всі запитання було надано відповіді.

     Всі учасники семінару - як представники Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, так і податківці - дійшли висновку, що подібні зустрічі та діалог надзвичайно корисні та продуктивні.

Прес-служба ДПА у Донецькій області

Конкурс "Країна сплачених податків"

Опитування

Чи збираєтесь Ви у поточному році задекларувати свої доходи?

Проголосувати